food-50937_640Přečtěte si názor toho nejpovolanějšího…

RNDr. PETR FOŘT,CSc

Tak přátelé, tady máte poněkud objektivnější pohled na limonády, tím spíše sycené kysličníkem!
LIMO – to je trochu mimo!
Cukrem slazené (a CO2 sycené) nápoje – děkuji nechci!
Nepijte to – v zájmu vašeho zdraví! Jenomže člověk je tvor nepoučitelný. Tvor co do schopnosti konzumovat zcela nepřirozené potraviny a nápoje v Přírodě nemá konkurenci. Toto je fakt, vyplývající ze zneužití tendence člověka ke konzumaci všech možných stimulantů včetně cukru (a všech jeho moderních forem, jimiž jsou především cukerné vysokofruktózové sirupy ne-li samotná fruktóza). Výrobci nápojů to dobře vědí – a zcela neeticky to zneužívají, aniž by jim v tom odborníci dokázali zabránit. Jediné, co mohou udělat je? Varovat!

Zde jsou základní informace:

Moderní limonády jsou tím nejhorším, co si můžete vybrat jako nápoj k hašení žízně čili k tzv.pitnému režimu.
Chlazené, či dokonce ledové slazené nápoje jsou pro žaludek šokem.
Slazené nápoje jsou zásadním příspěvkem k nadváze. Jsou nepřijatelné pro diabetiky stejně jako pro děti. Významně přispívají ke kazivosti zubů. V podstatě jsou tedy nepřijatelné pro kohokoliv. Překvapení – pravidelná konzumace slazených limonád souvisí s vyšším výskytem tvorby ledvinových kamenů.

Slazené šumivé nápoje negativně ovlivňují DNA (genetickou výbavu) – kdo pije slazené nápoje pravidelně, rychleji stárne, protože dojde k poškození chromozomů.

Slazené sycené nápoje jsou návykové ze dvou důvodů – jedním je cukr, který stimuluje mozek ke zvýšení aktivity a vyvolává pocit uspokojení (ideální kombinace?). Viz například slazená káva nebo kofeinové limonády. Druhým je kysličník uhličitý, který vyvolává tzv. uhličité opojení. Opět působením na mozek.

Nadbytek cukru vyvolává změny hladiny krevního cukru – stimuluje produkci inzulínu a tím nakonec zaviní stav chronicky zvýšeného inzulínu, který vede k nadváze, a to i proto, že organismus zadržuje zbytečně mnoho tekutin. Zvyšuje se riziko vzniku diabetu 2.typu. Platí že „tak dlouho se chodí s košíkem pro limonádu, až je nutné jít k lékařům“.

Ženy, které systematicky konzumují slazené nápoje, mají vyšší riziko vzniku rakoviny prsu. Problém nastává již v případě, kdy ženy vypijí tři slazené sycené nápoje týdně.
Pravidelná konzumace slazených limonád, které obsahují kyselinu fosforečnou, ohrožuje kvalitu kostí a zubů, protože způsobí jejich odvápnění. Slazené nápoje, obohacené ovocnými šťávami, mohou přispět k tukovatění jater (jaterní steatóza).

Spousta limonád obsahuje umělá barviva a umělé příchutě a některé dokonce i konzervanty! O nápojích, „slazenými“ umělými sladidly raději nemluvit. Na tomto místě.
Jakékoliv kyseliny, obsažené v nápojích (kyselina fosforečná, citronová, jablečná) stejně jako organické kyseliny, obsažené v ovocných šťávách, poškozují zuby a dráždí žaludek.

Konzumace slazených nápojů dětmi je mimořádně riziková především pro dívčí část populace – může totiž přispět k předčasné pubertě. Je to způsobeno jednak vznikající nadváhou, jednak vlivem zvýšeného inzulínu, což souvisí s vyšší produkcí estrogenu.
Co dokáže kysličník uhličitý v nápojích a proč mnozí z nás mají rádi sycené nápoje?

Kysličník uhličitý je plyn, který si lidský organismus dokonce vytváří sám. Je totiž vedlejším produktem přeměny látek. Je nutné se ho zbavit – dýcháním. Konzumace nápoje jím syceného však není riziková po této stránce – je ho totiž tak málo, že v porovnání s metabolickou produkcí je to nevýznamné.

V balených vodách a minerálkách je přirozený obsah (nebo přídavek) kysličníku uhličitého do jisté míry příznivý, protože vzniklé mírné okyselení nápoje částečně blokuje množení většiny bakterií. Tím poskytuje výrobci výhodu v možnosti prodloužení trvanlivosti a možném snížení obsahu případně přidaných konzervantů.

Jak je možné, že hygienici povolí používat při výrobě nápojů látku, která může mít nepříznivé účinky? Protože nejde o žádné drama tak, jak nám ho prezentují laická média! Zdravý člověk nebude mít se syceným nápojem zásadní problém. Spíše jde o chuťové preference – mnoho lidí „nemá rádo“ sycené nápoje (a naopak) – mezi těmi, kdo by neměli pít sycené nápoje jsou malé děti. Ony je přirozeně odmítají, ale jen do té doby, než my je zkazíme“ nabídkou slazených sycených limonád – protože ty mají atraktivnější chuť.
Pravidelné pití vody (sodovka) sycené kysličníkem uhličitým nelze považovat za optimální, přestože je vlastně neškodné. Něco jiného jsou sycené slazené nápoje.

Kysličník uhličitý vytváří v roztoku bublinky, které mají fyziologický efekt – zvýší se prokrvení žaludku a tím se podpoří vstřebání zde přítomných látek (živin) do oběhu. Dojde k urychlení průchodu zažitiny žaludečně-střevním traktem. Je však nesmysl tvrdit, že tato situace je nevýhodná pro ty, kdo chtějí hubnout, protože dříve dostanou hlad (vzniklý reakcí mozku na prázdný žaludek). Jde o to, že „dlouho plný žaludek“ znamená mnohem větší komplikace, protože v něm přítomná potrava současně hnije a kvasí.

Plyn v žaludku může vyvolat Roemheldův syndrom. Jde o situaci, kdy se napne žaludek, čímž vznikne tlak na bránici, který vyvolá svíravý pocit na hrudi, mírnou poruchu srdečního rytmu a problémy s dechem, a z toho vyplývající pocit úzkost z dojmu, že se jedná o infarkt. Výskyt tohoto stavu je velmi řídký, protože většina konzumentů si stačí včas „odříhnout“.

Snáz překyselí organismus?

Kysličník uhličitý má mírný močopudný účinek. To není nic špatného, prostě jen musíte o trochu víc pít. Tím se sníží riziko dehydratace. Tvrzení, že (jen mírně) větší objem moče znamená vyšší ztráty některých minerálních látek je neopodstatněné! Kromě toho se často tvrdí, že dojde k překyselení organismu. Jenomže k překyselení dojde v důsledku konzumace cukru a kyselin, nikoliv vlivem kysličníku!

Všichni odborníci vám také řeknou, že lidský organismus má dostatečnou kapacitu k odstranění kyselých zplodin – samozřejmě za předpokladu, že vám normálně fungují ledviny a plíce.
Sycení kysličníkem nepřispívá ke vzniku žaludečních vředů a zánětů!

Kysličník uhličitý se rychle vstřebá ze žaludku do krve, což může vyvolat zrychlené dýchání a následovně excitovat mozek. Může lehce stoupnout krevní tlak. Může! Tento efekt je největší u limonád, obsahujících kofein. Proto jsou tak oblíbené. V podstatě jde o „lehkou drogu“.

NE pro kojence a batolata! Nápoje, používané pro nejmenší děti naopak musí být co nejvíce zbaveny veškerých plynů. Proto nelze použít jakoukoliv minerálku (bez převaření, které ji zbaví plynů) a jakoukoliv sycenou vodu!