Chcete se chránit před chřipkou? Nezapomínejte na Déčko!!

Všichni asi víme, že vitamín C je nutné doplňovat především v zimním období, kdy přirozený podíl zeleniny a ovoce je omezen. Ale co vitamín D? Vitamín D se velkou měrou podílí na tvorbě naší imunity, dokonce se říká, že je nad všechna očkování…..Odborníci na výživu společně s lékaři bijí na poplach. Bylo zjištěno, že hladina vitamínu D v naší populaci je velmi nízká. Nedivme se tomu. Vždyť víme, že vitamín D vzniká za pomocí slunečního záření v naší pokožce. I v letním období mnozí z nás sedí mnoho hodin u počítače v práci, nebo doma, místo procházky v lese navštěvujeme různá nákupní centra a když už si vyjdeme na slunce hystericky se natíráme opalovacími krémy s vysokým faktorem ( mimochodem obsahujícími mnoho chemických přísad ).

Ženy jsou na tom ještě hůře, protože skoro všechny pleťové krémy obsahují tyto sluneční blokátory, o makeupech ani nemluvě. A aby bylo ještě hůře, neustále se sprchujeme a sprchujeme…Proč to vadí? Abychom toto pochopili je nutné si vysvětlit, jak vitamín D na pokožce vzniká. Nevzniká „v pokožce“, ale NA POKOŽCE v našem kožím filmu, který pokožka produkuje, teprve potom se do kůže samovolně vstřebává. No a my ho smýváme a smýváme…

Chceme-li si tedy zajistit jeho trvalou zásobu, měli bychom ho doplnit v podobě tabletek , nebo užíváním rybího tuku ( např. EPAVIT). Vhodný je také D3, který je ve vodě rozpustný a dobře se vstřebává. Protože zima je k vitamínu D nepřátelská, využijte každého slunného dne a nastavte mu svoji tvář bez makeupu a pochybných krémů, promastěte se kokosovým olejem a hurá na sluníčko!!!!

Vaše Dana Moser